Jakie są psy rasy Jack Russell Terrier? Z pewnością – NIESAMOWITE!

  • Niezwykle inteligentne – swoją bystrością i spostrzegawczością mogą zaskoczyć niejednego. W dodatku są niezwykle cwane. Wszystko chwytają w mig, ale potrafią doskonale udawać, że tak nie jest. Polecenia wykonują, jeśli widzą w tym swój cel, dlatego najskuteczniejszym szkoleniem jest to, które oprzemy o nagrody. Karcenie nie wiele da…
  • Wulkan radości – to psy, które są wiecznie szczęśliwe. Nieustannie roześmiany pyszczek i ciągle merdający ogon to ich znak rozpoznawczy.
  • Psy rodzinne – bez problemu akceptują wszystkich członków rodziny, bez względu na ich gatunek. Zaprzyjaźnią się z małymi dziećmi, innymi psami, kotami, królikami i wszystkimi innymi stworzeniami, jakie tylko z nami mieszkają. Warunkiem jednak jest intensywna socjalizacja psa od samego początku. Bez tego JRT może stać się dość samolubny i będzie akceptować tylko ludzi, domagając się ich uwagi. Nieprzyzwyczajony do innych zwierząt, może mieć duży problem z ich zaakceptowaniem.
  • Błyskawice – JRT to rasa stworzona do polowań, przez co wyróżniają się niezwykłą zwinnością i szybkością. Bez problemu prześcigną każdego psa innej rasy o podobnej wielkości. Uwielbiają biegać i szaleć, przez co często wykorzystuje się je do różnych psich sportów.
  • Czujne – JRT mogą okazać się wspaniałymi stróżami. Trzeba jednak pamiętać, że pies bez odpowiedniej dawki codziennego ruchu może stać się hałaśliwy, wybierając sobie za rozrywkę reagowanie na każdy usłyszany dźwięk.
  • Odważne – psy tej rasy postrzegane są jako całkowicie nieustraszone. W obronie rodziny mogą nawet zaatakować znacznie większego psa. Potrafią być także niezwykle zacięte i uparte. Zdecydowanie wymagają odpowiedniego wychowania.

Jack Russell Terrier to nie wielkie pieski, które doskonale wpasują się nawet w niewielkie mieszkania. Nie można jednak liczyć na to, że w tym mieszkaniu będzie cały czas spać. JRT to bardzo żywiołowe psiaki, uwielbiają podejmować ciekawe wyzwania i wciąż coś robić. Najszczęśliwsze są, kiedy pozwalamy im się poruszać. Chętnie będą biegać obok człowieka na spacerach, podczas biegania, jazdy na rowerze czy rolkach. Podejmą się absolutnie każdej aktywności, jaką zaoferuje człowiek. Dzięki temu również zapanujemy nad jego temperamentem i żywiołowością. Jest to również doskonały sposób, aby zapewnić sobie zdrowego psychicznie pupila, który nie będzie sprawiał żadnych kłopotów.