jakie są psy rasy jack russell terrier

Jakie są psy rasy Jack Russell Terrier?

Jakie są psy rasy Jack Russell Terrier? Z pewnością – NIESAMOWITE!

Wiele osób zastanawia się, jakie właściwie jakie są psy rasy Jack Russell Terrier, co mają w sobie tak niesamowitego i czy w ogóle pasują do nich. Bez wątpienia, nie są to łatwe psy, które nie będą wymagały od swojego człowieka nic, prócz wody i jedzenia. Postaramy się jednak po krótce scharakteryzować psy tej rasy, aby każdy miał szansę zastanowić się, czy JRT jest właśnie dla Was.

Charakter JRT

  • Niezwykle inteligentne – swoją bystrością i spostrzegawczością mogą zaskoczyć niejednego. W dodatku są niezwykle cwane. Wszystko chwytają w mig, ale potrafią doskonale udawać, że tak nie jest. Polecenia wykonują, jeśli widzą w tym swój cel, dlatego najskuteczniejszym szkoleniem jest to, które oprzemy o nagrody. Karcenie nie wiele da…
  • Wulkan radości – to psy, które są wiecznie szczęśliwe. Nieustannie roześmiany pyszczek i ciągle merdający ogon to ich znak rozpoznawczy.
  • Psy rodzinne – bez problemu akceptują wszystkich członków rodziny, bez względu na ich gatunek. Zaprzyjaźnią się z małymi dziećmi, innymi psami, kotami, królikami i wszystkimi innymi stworzeniami, jakie tylko z nami mieszkają. Warunkiem jednak jest intensywna socjalizacja psa od samego początku. Bez tego JRT może stać się dość samolubny i będzie akceptować tylko ludzi, domagając się ich uwagi. Nieprzyzwyczajony do innych zwierząt, może mieć duży problem z ich zaakceptowaniem.
  • Błyskawice – JRT to rasa stworzona do polowań, przez co wyróżniają się niezwykłą zwinnością i szybkością. Bez problemu prześcigną każdego psa innej rasy o podobnej wielkości. Uwielbiają biegać i szaleć, przez co często wykorzystuje się je do różnych psich sportów.
  • Czujne – JRT mogą okazać się wspaniałymi stróżami. Trzeba jednak pamiętać, że pies bez odpowiedniej dawki codziennego ruchu może stać się hałaśliwy, wybierając sobie za rozrywkę reagowanie na każdy usłyszany dźwięk.
  • Odważne – psy tej rasy postrzegane są jako całkowicie nieustraszone. W obronie rodziny mogą nawet zaatakować znacznie większego psa. Potrafią być także niezwykle zacięte i uparte. Zdecydowanie wymagają odpowiedniego wychowania.

Jakie są psy rasy Jack Russell Terrier i czy pasują do Waszej rodziny?

Jack Russell Terrier to dość małe pieski, które doskonale wpasują się nawet w niewielkie mieszkania. Nie można jednak liczyć na to, że w tym mieszkaniu będzie cały czas spać. JRT to bardzo żywiołowe psiaki, uwielbiają podejmować ciekawe wyzwania i wciąż coś robić. Najszczęśliwsze są, kiedy pozwalamy im się poruszać. Chętnie będą biegać obok człowieka na spacerach, podczas biegania, jazdy na rowerze czy rolkach. Podejmą się absolutnie każdej aktywności, jaką zaoferuje człowiek. Dzięki temu również zapanujemy nad temperamentem i żywiołowością tego wyjątkowego przyjaciela. Jest to również doskonały sposób, aby zapewnić sobie zdrowego psychicznie pupila, który nie będzie sprawiał żadnych kłopotów. Aby więc odpowiedzieć na pytanie „Jakie są psy rasy Jack Russell Terrier i czy do mnie będzie pasować?”, warto zastanowić się czy podołamy jego potrzebom. Tylko wtedy uda się stworzyć z nim duet idealny.

 

Tagi: , , ,