538426939 info@hodowlafci.pl
szczenięta

Szczenięta z Made by Love

Szczenięta to nasz prawdziwy skarb i duma. W naszej hodowli ogromną wagę przywiązujemy do zdrowia i socjalizacji naszych szczeniąt. usg szczeniętaZależy nam na tym, aby wszystkie maluchy trafiając do swoich domów były wspaniałe, cieszyły się zdrowiem i posiadały zrównoważony charakter. Dlatego też, prócz nieustannych szkoleń i podnoszenia swoich kwalifikacji, wzbogacamy je też doświadczeniem. Latem 2021r. zainwestowaliśmy w nowe urządzenie do ultrasonografii, aby zapewnić naszym suniom w ciąży pełną diagnostykę, a przy tym nie narażać ich na stres i ewentualne choroby związane z wizytami w przychodni weterynaryjnej. Dzięki szkoleniom, w których wzięliśmy udział możemy w miarę skutecznie monitorować ciąże naszych suczek, jak i prowadzić podstawową diagnostykę poporodową.

Jak socjalizowane są szczenięta?

Przede wszystkim, staramy się pokazać maluchom jak najwięcej możemy. Powoli przyzwyczajamy do nauki czystości, a także codziennego życia domowego. Od trzeciego tygodnia życia ich kojec przenosi się do salonu, a wokół maluchów kręci się całe życie domowe. Nieustannie są przytulane i zabawiane, mają kontakty z osobami dorosłymi, jak i dziećmi w różnym wieku. Nie oszczędzamy im hałasów, z jakimi mogą się zetknąć w swoich przyszłych domach (jak odkurzacz, pralka, mikser, czy choćby krzyki i śmiech dzieci). W ten sposób dostarczamy maluchom wielu cennych bodźców. Jednocześnie nie zapominamy o wyciszeniu i zapewnieniu maluszkom spokoju. Już od drugiego tygodnia swojego życia maluchy poznają rytm dnia (i nocy). Dzięki temu w nowych domach nieco łatwiej im przystosować się i nieco szybciej przespać noc, bez budzenia rodziny.

Czego potrzebuje szczenię w nowym domu?

W wyprawce od nas znajdziecie większość najpotrzebniejszych rzeczy. O tym, co powinniście samodzielnie dokupić na pewno Wam powiemy. Pamiętajcie jednak, że to tylko rzeczy. Szczenięta najbardziej będą jednak potrzebować Waszej uwagi, miłości i zaangażowania. Od początku starajcie się budować z Waszym psiakiem silną więź, opartą na miłości i zaufaniu. Tak zyskacie oddanego przyjaciela na całą resztę jego życia! Przez całą ciążę, jak po urodzeniu maluchów bardzo o nie dbamy. Każdy z nich to wyjątkowy skarb. Jeśli więc cokolwiek Cię niepokoi, martwi zachowanie pieska czy stan zdrowia – śmiało możesz do nas zadzwonić lub napisać. Zawsze pozostajemy w kontakcie z rodzinami naszych szczeniąt, a pierwsze dni w nowych domach są również dla nas niezwykle ważne.

Jeśli potrzebujecie naszego wsparcia bądź porady – możecie dzwonić lub pisać. Jeśli nic się nie dzieje – również będziemy bardzo wdzięczni za taką informację. Bo żaden maluszek nie jest dla nas obojętny.

Cena szczeniaka

To trudny temat, który zawsze należy rozpatrywać z różnych perspektyw. Hodowca nieustannie ponosi ogromne koszty związane z hodowlą. Stałe utrzymanie i ewentualne leczenie psów, wystawy, uprawnienia, z różnych przyczyn strata zwierzęcia, które miało być dumą hodowli, czy inwestowanie w rozwój, szkolenia, kursy, nowy sprzęt bądź import psa lub krycie za granicą… To wszystko stanowi ogromne koszty, jakie ponosimy, a o których kupujący psa nigdy nie myśli. Do tego stała opieka weterynaryjna, którą muszą być zawsze objęte wszystkie psy w hodowli (bez względu na to, czy są w wieku reprodukcyjnym, czy nie). Koszty badań psów (w naszym wypadku są to przede wszystkim badania genetyczne, posiewy, panele reprodukcyjne, ale również prześwietlenia, określenia stopnia dysplazji, LTV czy stan rzepki…). Wszystko to ma wpływ na cenę szczeniąt.

Ile kosztuje miot

Dodatkowo, każda ciąża to również spory wydatek. Badania suk, stała opieka, zakup niezbędnych materiałów (jak choćby podkłady, rękawiczki, środki dezynfekcyjne) to kolejna lista kosztów. Przyjście na świat maluchów to kolejne wyzwanie, nie rzadko obarczone dodatkowymi kosztami (np. cesarskie cięcie – nie, NFZ go nie refunduje u psów). Po narodzeniu szczeniąt, jeśli wszystko jest w porządku to przed hodowcom roztacza się wizja 8 tygodni doglądania, opiekowania się i nieustannego sprzątania, sprzątania…sprzątania… Jeśli jednak coś pójdzie nie tak i jakiś malec będzie potrzebował szczególnej opieki, to rozpoczyna się wielka walka, nieprzespane noce i kolejne koszty. Często po odchowaniu maluchów hodowca jest tak zmęczony, że marzy o długim urlopie…który jednak bywa po za zasięgiem, bo przecież w domu czekają kolejne psy…

Czy stać Cię na psa?

Pamiętaj, że zawsze masz kilka opcji. Jeśli nie chcesz inwestować w psa z „papierami”, który często bywa bardzo drogi – adoptuj. Skoro już masz wizję tego, skąd biorą się wysokie ceny rodowodowych szczeniąt, możesz podjąć świadomą decyzję. Możesz stać się częścią czegoś wyjątkowego i nabyć szczenię z udokumentowanym pochodzeniem, o które ktoś troszczył się od chwili poczęcia. Jeśli Cię nie stać – możesz także przygarnąć swojego przyjaciela ze schroniska. Jako Made by Love bardzo wspieramy adopcję zwierząt, angażujemy się w akcje charytatywne, a także sami adoptujemy psy. Jeśli więc nie zdecydujesz się na zakup szczenięcia – mocno trzymamy kciuki za adopcję, bowiem psów porzuconych jest w naszym kraju stanowczo zbyt wiele.

ALL RIGHTS RESERVED